19.09.2018
Beğen
1
5.016
0

Web sitesinde performansın önemi

Günümüzde her işletme, harika bir kullanıcı deneyimi sunarak web sitesi ziyaretçilerini memnun etmek istiyor. Gelişen teknoloji ile kullanıcılar hızla sabırsızlanıyor; çoğu web sitesinin yüklenmesi için iki saniye bile beklemeye hazır değil.

Yavaş bir web sitesi hızı, kullanıcıları caydırır ve sayfa hızınızdan memnun olmazlarsa rakiplerinize geçerler. Bu hızlı gelişen alıcı davranışıyla, web sitesi hızının önemini göz ardı edemezsiniz.

Sayfa hızı veya Web sitesi hızı, bir tarayıcının herhangi bir web sitesinden tam işlevli Web Sayfalarını yüklemek için ne kadar zaman aldığı anlamına gelir.

Bir tarayıcıya yüklenmesi zaman alan web siteleri veya sayfalar kullanıcıları uzaklaştırabilir. Aynı zamanda, hızlı yüklenen web siteleri daha fazla web trafiği alacak ve bu da daha iyi dönüşüm oranları sağlayacaktır.

Web Sitesi Performansının ve Hızının Önemi


Müşteriler veya web sitesi ziyaretçileri, web sitesiyle ilgili deneyimlerine dayanarak işletme hakkında anında karar verirler.

Web siteniz iyi bir sayfa hızına sahipse, hemen güçlü bir ilk izlenim oluşturmuşsunuzdur. Hızlı yüklenen bir web sitesi kullanıcıyı etkiler. Kullanıcıların hızlı web sitelerinin daha profesyonel ve güvenilir olduğuna inandıkların düşünürsek, İnsanların hızı verimlilikle ilişkilendirdiği bilinmektedir.

Web sitesi hızını etkileyen faktörler nelerdir?


Sayfa Ağırlığı
Barındırma yeri (hosting)