E-Ticaret Sitesi

Günümüzün değişen/dönüşen kullanıcı alışkanlıkları ve dinamikleri, elektronik ticaret sitelerinin ön plana çıkmasına aracılık etmiştir. E-ticaret kavramının günümüzde geldiği olgunluk seviyesi, hem kullanıcıların hem de girişimcilerin lehine sonuçlar doğurmaktadır. İlk olarak 1995 senesinde gündeme geldiğinde, gerçeklikten oldukça uzak bir olasılık olarak değerlendirilen e-ticaret, günümüzde alışverişin tam anlamıyla kalbi olarak görülmektedir.

E-ticaretin dijital alana kaymasıyla beraber satıştan tanıtıma, dağıtımdan ödemeye kadar tüm geleneksel ticari aşamaların ciddi bir dönüşüm yaşadığını söylemeliyiz. Elektronik ticaretin genel ticaret içerisindeki oranı 2020 yılı itibarıyla %15,7 olarak açıklanmıştır. Bu oranların her sene belli bir ivmeyle yukarıya tırmandığı görülmektedir. Bu durum; bireysel girişimcilerin, kurumların ya da şirketlerin hizmet ya da ürünlerini dijital evrenden sunmalarını zorunlu kılmaya başlamıştır.

E-ticaret dünyasının gösterişli vitrinlerinde yerini alamayan ve dijital dönüşümün bir hayli gerisinde kalan işletmeler için sürdürülebilirlik ilkesinden söz etmemiz mümkün değildir. E-ticarete aracılık eden e-ticaret sitelerinin deneyimli ekiplere emanet edilmesi, işletmelerinizin kurumsal kimliği ve pazar payı açısından çok kıymetlidir. Karnaval Yazılım’ın her biri kendi alanlarında oldukça yetkin profesyonelleriyle tanışın ve işletmenizin e-ticaret sitesine özel bir boyut kazandırın.E-Ticaret Sitesi Nedir?


E-ticaret ya da bir başka deyişle elektronik ticaret, internet mecrasında alışveriş yapılabilen platformları ifade eder. Bugün e-ticaret, dijital dünyanın en rekabetçi alanları arasında yer alır. Fark yaratmak ve kurumsal kimliğinizi en doğru biçimde yansıtan siteler oluşturmak adına belli kriterlere özen göstermelisiniz. Bilhassa yazılımsal altyapının her açıdan sağlam olması, büyük ölçüde belirleyici olmaktadır.

Sitedeki ödeme sistemlerinin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi adına şifreleme sistemleri ve sunucu özellikleri önemlidir. Neticede bir elektronik ticaret sitesini basit bir web sitesi ya da blog sitesiyle aynı kefeye koymak teknik bir hatadır. Büyük ve çok ciddi bir ticaret hacmine ev sahipliği yapmasından dolayı e-ticaret sitelerinin sorumluluğu yüksektir.

Kişisel bilgilerin korunması, ödemelerin 24 saat boyunca kesintisiz devam etmesi, güncel kampanya ve fırsatların anlık olarak güncellenmesi, üyelik işlemlerinin hatasız biçimde gerçekleşmesi, ürünlerin detaylı şekilde tanıtılması, tasarımının kolay kullanıma olanak yaratması, bir e-ticaret sitesinden beklenen temel noktalardan bazılarıdır.

Bilgisayarlardan sonra akıllı cep telefonlarının yaygın hale gelmesi, e-ticaret sitelerinin mobil uygunluğunu da zorunlu kılmıştır. Mobil uyumlu e-ticaret siteleriyle iş hacminizi genişletmek ve hedef kitlenize daha iyi bir dijital hizmet vermek adına Karnaval Yazılım ekibiyle verimli ve uzun vadeli bir birliktelik gerçekleştirebilirsiniz.E-Ticaret Sitesinin Avantajları


İşletmeler için deyim yerindeyse olmazsa olmaz olan e-ticaret sitelerinin sağladığı avantajlar, kısa ve uzun vadede müthiş geri dönüşler yaratmaktadır. E-ticaret platformları her daim açık kalan bir dükkân gibidir. Bu nedenle geleneksel ticaretteki gibi günün sadece belli saatlerinde para kazanmazsınız. Siz ve personelleriniz uyurken bile işletmenize dair satış işlemleri devam eder. Bir anlamda kurulu sistem, sizin müdahalelerinizden bağımsız şekilde tıkır tıkır işlemeyi sürdürür.

Öte yandan e-ticaret siteleri zaman tasarrufu yaratmaktadır. Alışveriş ve ödeme işlemlerinde zaman kaybı çok daha düşük seviyededir. Geleneksel ticarette müşteriyle bire bir ilgilenmek durumundasınızdır. Fakat e-ticaret sitenize giren müşteri self servis yöntemiyle kendi alışverişini a’dan z’ye kendi başına neticelendirir. E-ticaret sitelerinde ayrıca ne zaman isterseniz yeni ürünler ekleyebilirsiniz.

Elektronik ticaret sitelerinin masrafları, geleneksel ticaret için kullanılan fiziksel mekanlara kıyasla çok daha düşüktür. Kira, fatura, personel gibi sabit giderlerinizi bu noktada düşünmenize hiç gerek yoktur. Kısacası; interneti çok büyük bir pazaryerine benzetirsek, e-ticaret sitenizi de bu pazarın herkese hitap edebilen bir tezgâhı şeklinde düşünebiliriz. Tezgâhınıza daha fazla insan çekmek adına bu büyük pazarda dolaşan hedef kitlenizle ortak bir paydada buluşmanız gerekir. Bunun için de tam olarak e-ticaret siteleri bulunmaz bir fırsat yaratmaktadır.

Karnaval Yazılım öte yandan elektronik ticaret sitelerde trafik açısından son derece önemli bir belirleyici olan SEO noktasında da destek sunmaktadır. SEO’nun güncel algoritmalarına ve gerekliliklerine hakim olan ekibimiz sayesinde arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alabilirsiniz. SEO çalışmaları sayesinde; ürün ve hizmetlerinizi sergilediğiniz e-ticaret sitelerinde yüksek trafikler alabilir ve hedef kitlenizle daha kolay buluşabilirsiniz.

E-ticaret sitenizde; siber korumadan sanal post altyapısına, mobil uyumluluktan kargo entegrasyonlarına kadar pek çok aşamada ön plana çıkmak için referanslarıyla kendini kanıtlamış olan Karnaval Yazılım ekibine telefon, e-posta ya da sosyal medya kanalları üzerinden ulaşmanız yeterli olacaktır.

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Mail Adresiniz
Mesajınız
Gönder