Mobil Uygulama

Bilgisayarın ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte tüketici davranışları değişmiş, insanlar web siteleri üzerinden diledikleri bilgiye çok daha kolay ulaşır hale gelmiştir. Sonrasında akıllı telefonların ve tabletlerin ortaya çıkışıyla birlikte bilgisayar bir nevi cepte taşınır hale gelmiştir. Bilgiye ulaşmak, internette gezinim yapmak için artık bilgisayara eskisi kadar ihtiyaç duyulmamaktadır. Bir anlamda artık her şey elimizin altındadır.

Bu gelişmelerle birlikte masaüstü cihazların yerini iyiden iyiye mobil cihazlar almaya başlamıştır. Beraberinde IOS ve Andorid’in birbiriyle rekabeti bu işletim sistemlerinin mobil uygulamalar için altyapı geliştirmesine ve böylelikle mobil uygulamaların kalitelerinin artmasına neden olmuştur. Boyut olarak da bu değişim kullanımı çok kolaylaştırdı.

Böylelikle yazılım dili değiştirilerek akıllı cihazlarda kullanılabilir, buna göre özel olarak kodlanmış mobil uygulamalar tasarlanmaya başladı. IOS ve Android işletim sistemlerine uygun yazılımlarla, mobil sitelerden farklı olarak ekran ölçülerine göre görüntü düzenlendi. Mobil cihazlarla internete ulaşım oranı dünyada %67 düzeyine çıktı ve bu değişim de işletmelerimizi mobil uygulama kullanma konusunda kolay ikna edebilir hale getirdi. Her proje için bir mobil uygulamanın tasarlanabilecek olması tüketicilerin ulaşılabilirliğini bir tık kadar yakınlaştırdı. Kullanıcılar mobil cihazlarda geçirdiği sürenin %70’i mobil uygulamalarda harcamaya başladı.


Mobil Uygulamanın Artıları Nelerdir?


Her proje için mobil uygulamanın geliştirilebilir oluşu işletmelerin tamamını için mobil uygulama tasarlanabilir olması demektir.

Mobil uygulamaların kullanımı web sitelerinden daha kolaydır ve her an erişilebilir. Müşteriler alışveriş deneyimlerini çok daha hızlı ve kolay gerçekleştirebilir. Yolda yürürken, seyahat ederken, günlük rutinlerini gerçekleştirirken bilgisayara gerek kalmadan ellerini sadece ceplerine atarak mobil uygulamaya ulaşabilir.

Müşterilerin işletmelere erişiminin kolay olmasının yanı sıra işletmeler de anlık bildirimlerle, uygulama içindeki iletişim kanallarıyla müşterileriyle iletişimi sağlayıp interaktif bir zemin yaratabilir. Bu sayede müşteri kitlesi ile direkt iletişim mümkün olması ise markayı rekabette öne çıkarır. Reklam maliyetleri düşer, e- ticaret uygulamalarıyla birlikte potansiyel müşteri ve hedef kitleye ulaşmak oldukça kolaylaşır ve hızlanır.

Yüksek donanım ve iyi tasarımlı, yüksek grafikli uygulamalar müşterilerin ilgisini çeker. Bu ise pazarlamanın olmazsa olmazıdır, bu sayede marka değeri yükseltilir.

Uygulamanın işlevsel ve tasarımının kullanımı kolaylaştırıcı olması ve müşteri ihtiyacını karşılayabilmesi müşteri memnuniyetini de beraberinde getirir.

Web sitelerinin mobil cihazlarda kullanımı boyutlandırma sebebiyle oldukça zordur, mobil uygulamanın ise bütün cihazların boyutlarına entegre olabilmesi potansiyel müşteriyi mobil uygulamalara itmektedir. İnternetin karmaşık ortamından ziyade mobil uygulama kullanıcılar için çok daha çekici olmaktadır. Örneğin e-devlet uygulamasını telefonlarımızdan bir tarayıcıdan açmak, görüntü entegrasyonu olmaması sebebiyle çok daha zordur ancak e-devlet uygulaması indirerek telefonumuza ya da tabletimize direkt uyumlu grafik ve görüntülerle işlem yapmak çok daha kolay olacaktır.

İşletmenin mobil uygulamaya sahip oluşu aynı zamanda görünürlüğünü ve popülaritesini de arttıracaktır. Bu durum ise müşteri sayısının ve satışların artmasını da sağlayacaktır.


Rekabette Öne Çıkın


Mobil uygulamanın sağladığı anlık bildirim ve uygulama içi mesajlar işletmenin müşteri ile direkt temasa geçmesini sağlar ve geribildirim sürecini kolaylaştırır. Böylece işletme farklı ihtiyaçlara farklı şekillerde karşılık verebilmek için çeşitli değişimlere gidebilir.

Rekabette öne çıkmak, marka değerini yükseltmek ve diğer işletmelere göre farklılık yaratmak için yüksek donanımlı, iyi tasarlanmış bir mobil uygulamaya işletmelerin ihtiyacı vardır, işletmelerin devamlılığını sağlayabilmesi için bu durum günümüzde elzem duruma gelmiştir.

Deneyimli ekibi ve profesyonel danışmanlığı ile Karnaval Yazılım telefon, e-posta ve sosyal medya kanallarından ulaşmanız halinde, size mobil uygulama desteği vermeye hazırdır.

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Mail Adresiniz
Mesajınız
Gönder