Oyun Geliştirme

Oyun sektörü hiç şüphesiz ki son dönemin en popüler sektörlerinden biri olmayı başarmış durumda. Her yaştan insana kolayca hitap eden oyunların gerçek anlamda yükselişi, mobil cihazların kullanımıyla beraber artış göstermiştir. Akıllı telefonların ve benzer işletim sistemleriyle çalışan tablet cihazlar, oyun kavramına yeni bir soluk kazandırmıştır.

Söz konusu cihazların pek çok mobil oyunla uyumlu çalışması, oyun yazılımı yapan firmaların çoğalması, bu konuda daha nitelikli sonuçların oluşmasına neden olmaktadır. Akıllı cep telefona sahip olan insanların ciddi bir bölümü, mobil oyunlara belli düzeyde de olsa ilgi gösteriyor.

Yükselen teknoloji trendlerinin başını çeken oyun sektöründe Karanaval Yazılım olarak biz de yerimizi almış durumdayız. Bu alanda uzman, bilgili ve donanımlı ekibimiz, mobil oyun geliştirme noktasında size gerekli teknik desteği sunmaya hazır!


Oyun Geliştirme Süreçleri


Bilgisayar teknolojileri artık yerini büyük ölçüde mobil teknolojilere devrediyor. İnternet kullanımında, alışverişten bankacılık sistemlerine, sosyal medyadan oyunlara kadar pek çok alanda mobil cihazlar öncelikli olarak tercih ediliyor. Sadece mobil cihazlarda oynanabilen özel oyunlar, hem pratiklik hem de boyut açısından büyük avantajlar barındırıyor. Fakat telefonlarda gördüğümüz en basit oyunun bile arkasında çok ciddi bir emekten söz edebiliriz.

Dijital oyun tasarımı, kapsamlı ve zorlu bir süreçtir. Birbirinden bağımsız ekiplerin rol aldığı dijital oyunlar, kendi içinde pek çok alt türe ayrılmıştır. Eğitim odaklı oyunlar, simülasyon amaçlı oyunlar, AR oyunları, VR oyunları, web oyunları, etkinlik oyunları, bunlardan sadece bazılarıdır. Dijital oyunlarda geliştirme ve yenileme süreci kolay kolay bitmeyen, uzun ve yaratıcı bir yolculuktur. Mobil oyunlar, günümüzde oyun sektöründeki en ciddi pastaya sahiptir. Bu pazarın her geçen sene daha da büyüdüğünü rakamlara bakarak da görmemiz mümkündür.

Mobil oyun geliştirme hizmeti verirken Android, MacOS, İOS başta olmak üzere popüler işletim sistemlerine uygun aksiyonlar almaktayız. Karnaval Yazılım ekibi olarak; sizden gelecek her türlü talebe uygun şekilde, farklı amaçlara yönelik dijital oyunlar geliştirmeye devam ediyoruz. Oyun karakterleri, oyun objeleri, özel oyun modları, liderler tablosu gibi detaylarda mutlak suretle talebinize uygunluk ilkesini önemsiyoruz. Oyunlarınızın içerisine reklam ekleyerek kısa ve uzun vadede kazanç sağlayabilirsiniz.


Oyunlarınızı Dev Sanal Mağazalarda Yayınlayın


Google Play Store gibi dev sanal mağazalarda oyunlarınızı sergileyebilir ve başarınızı gururla ilan edebilirsiniz. Örneğin App Store ya da Google Play Store platformlarında oyununuzu yayınladığınızda oyun açıklaması,  oyun görselleri, gizlilik sertifikası, tablet uyumluluğu ve ASO optimizasyonuna ihtiyacınız olacaktır. Bu ve benzer alanlarda oyun yayınlamanın belli başlı teknik kriterleri bulunur.

Oyunlarınızı geliştirmek, parlatmak ve ön sıralara çekmek adına sizi zorlu bir süreç bekliyor. Unutmayın, Karnaval Yazılım, bu yolculukta size gerekli desteği sunmak için var! Dijital oyun fikir ya da projelerinizi en popüler oyun mağazalarında sergilemeden önce gerekli tüm düzenlemeleri, prosedürleri ve geliştirme çalışmalarını üstleniyoruz. Öte yandan benzersiz, sadece size özgü olan oyun arayüz tasarımları konusunda da bizden destek talep edebilirsiniz.

Oyunlarınızın özellikle global düzeyde tanınması ve oynanabilmesi adına özenli bir tasarım sürecine dahil oluyoruz. Dikkat çekici bir oyun logosuna sahip olmanız ve kitlenizi genişletmek için ihtiyacınız olan logo tasarımını üstleniyoruz. Oyunlarınıza özel olarak hazırlanmış olan sesler ve efektleri, geliştirme aşamasında dijital oyununuza ekliyoruz.

Son olarak Google Admob, Google Geliştirici Hesabı, Apple Geliştirici Hesap gibi kilit hizmet alanlarında da Karnaval Yazılım ekibinin yanınızda olacağından emin olabilirsiniz.

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Mail Adresiniz
Mesajınız
Gönder