Sosyal Medya Danışmanlığı

Gazete, televizyon, radyo ve sinema gibi geleneksel medya mecralarının kitlelere ulaşma açısından etkilerini uzun yıllar boyunca gözlemleme fırsatımız olmuştur. Öyle ki geleneksel medya araçlarına eski medya isminin verildiğini bile duymuşuzdur. Geleneksel medyada tek yönlü iletişimin gerçekleşmesinden dolayı, kitle iletişimi açısından geri bildirim olanağı bilindiği gibi çok uzun süreli oluyordu. İçeriklerini üretenler karşısında kişiler sadece tüketici pozisyonunda kalıyordu.

Bilgisayar teknolojisinin gelişmesi ile son yıllarda bu durum hızla değişti. Cep telefonlarımıza internetin girmesi ve internet kullanımının yaygınlaşması gibi değişimlerle geleneksel medyanın yanı sıra, yeni medya araçları ile kullanıcıların geri bildirimi çabuk bir şekilde verme olanağı oluştu. Yeni medya üretenler de kullanıcılar da geri bildirim yapması, maliyetin daha düşük olması, hedef kitlenin daha net belirlenebilir ve kitleye uygun içerik üretilmesi gibi avantajlar sağladı. Sosyal medya kullanıcısı da bir içerik üreticisi haline geldi.

Firmalar ve markalar açısından ise olası müşterileri ile doğrudan iletişim kurmasını sağladı. Hedef kitlelerin yaş gruplarının haricindeki daha detaylı bilgilerine bile ulaşma şansı sağladı. Kullanıcıların yani tüketicilerin cinsiyetine, eğitim seviyelerine ve hatta hobi ve ilgi alanları gibi bilgilere ulaşma imkanı doğdu. Geleneksel medyaya göre maliyet ve zaman tasarrufu sağlamasının yanı sıra, bulunduğu ülkenin sınırlarını aşıp uluslararası anlamda iletişimi, etkileşimi arttırdı.


Sosyal Medya Danışmanlığı Neden Gereklidir?


Hedef kitlenin daha yüksek olması, marka bilinirliğinin arttırılmasının daha büyük potansiyel taşıması, marka ile ilgili algının yönetilebilme olanağı, markanın pazarlama stratejisi oluşturup hızlı bir şekilde dönüş alabilmesi gibi konular gündeme gelmesiyle şahsi ya da kurumsal sosyal medya hesaplarının yönetimi kaçınılmaz olmuştur. Bireysel ya da kurumsal sosyal medya hesabınızın profesyonel bir ekip tarafından yönetilmesi ise oldukça önemlidir. Marka stratejinizin belirlenmesine, markanızın gelişmesi için planlama yapılmasına, gönderi içeriklerinin hazırlanmasına, doğru hedef kitleye ulaşılmasına, arama motorlarına veya sosyal medya platformlarında ön plana çıkmasına profesyonel bir ekiple çalışarak sosyal medya yönetiminizi sağlayabilirsiniz.

Sosyal medya yönetiminiz için danışmanlık hizmeti almanızın başka bir sebebi de sosyal medyanın yalnızca paylaşım yapılan bir alan olmamasıdır. Sosyal medyadaki kullanıcıların yaptıkları geri dönüşlere yanıt vermek de bu hizmeti almanızın ana sebeplerindendir. Dijital medya ajanslarındaki uzman ekipler, bireysel veya kurumsal olan markanızın yönetimini ve danışmanlığını profesyonel şekilde gerçekleştirir.

Sosyal medya danışmanı olan uzmanlar düzenli olarak paylaşım ve etkileşimi, çeşitli pazarlama teknikleri ile sosyal medya profilinizin oluşturulması işlemlerini yapar. Bu sayede maliyeti daha düşük ama etkileşimi daha yüksek reklamlar verebilir, markanızı en iyi şekilde tanıtabilirsiniz. Müşteri sürekliliği yakalamak ve dünya çapında bir pazara hitap etmek gibi avantajların yanında reklam ve pazarlama çalışmalarına ayırdığınız süreden tasarruf edersiniz.


Sosyal Medya Danışmanlığı Almanın Markanıza Etkileri


Sosyal medya danışmanlığı hizmeti almanız, marka bilinirliğinizi arttırmanızı sağlar. Hedef kitlenizin dikkatini çekecek görsel ve metinsel içerikleri oluşturarak marka kimliğinizi yansıtmayı planlar. Markanız için detaylı raporlar, analizler oluşturulur. Takipçi sayınızın organik şekilde arttırılması için çalışılır. Sürekli ve detaylı yapılan raporlamalarla markanızın bilinirliğini arttırmanız için işbirliği yapılır. Markanıza uyumlu içerikler ve görsellerin paylaşımı, reklam stratejilerinin geliştirilmesi, marka kimliğinizle uyumlu olarak müşteri ile diyalogların yönetilmesi, analizlerinin yapılması markanız için yapılan çalışmalar arasındadır. Aynı zamanda web sitenizi yöneterek ürün ya da hizmetlerinizi satışa dönüşmesini destekler. Markanızın geleceği için olumlu geri dönüşler almak için mutlaka profesyonel bir ekip ile işbirliği yapmalısınız.

Markanızın bilinirliğini, pazarlama ve satış stratejinizin doğru belirlenmesi ve markanızın ön plana çıkabilmesi için sosyal medya danışmalığını Karnaval Yazılım ekibinden alabilirsiniz. Telefon, e-posta ya da sosyal medya hesaplarından sosyal medya danışmanlık hizmeti için ekibe ulaşabilirsiniz.


Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Mail Adresiniz
Mesajınız
Gönder